logo

MONAD Yazılım ve Danışmanlık, 16 Şubat 1998 tarihinde sağlık alanında, etkin proje yönetimi ve destek yaklaşımıyla sektörde benzersiz ürün geliştirerek, Türkiye’de ve uluslararası alanda yaygınlaşmak amacıyla kurulmuştur.

MONAD Yazılım ve Danışmanlık, geliştirdiği NUCLEUS MBS (Medical Bilgi Sistemi) 140 modülüyle sunduğu ürün yönetimi-teknik destek-danışmanlık-proje yönetimi hizmetleriyle orta ve büyük ölçekli sağlık kuruluşlarının tüm ihtiyaçlarını [HIS (Hastane Bilgi sistemi), LIS (Laboratuvar Bilgi Sistemi),  RIS (Radyoloji Bilgi Sistemi) ve PIS  (Patoloji Bilgi Sistemi)] karşılamaktadır. Kullanılan finansal, idari, tıbbi süreç modülleri, entegrasyonlar, sistem yönetimi, raporlama ve indikatörler gibi araçlarla, sağlık kuruluşlarının yönetilmesi sağlanmaktadır.

MONAD, hibrid teknolojisi, çevik metodolojisi, hızlı kurulum ve sürdürülebilir değişim yönetimi ile sağlık alanında yenilenerek gelişmeye devam etmektedir. Kağıtsız hastane modeline geçişle birlikte, bazı hastanelerimiz HIMMS 6 (Healthcare Information and Management Systems Society)  JCI (Joint Commission International) ve HKS (Hizmet Kalite Standartları) gibi sağlık sektörü akreditasyonlarını almaya hak kazanmıştır.

Finansal, idari, tıbbi süreçler, tıbbi yaşam döngüsünün tüm proses çevrimleri, entegrasyonlar, sistem yönetimi, yönetsel yaşam döngüsü vb süreçlerle birlikte sağlık kuruluşlarının bilgi teknolojileri altyapısının "uçtan uca" planlanması, tasarlanması yönünde danışmanlık hizmeti vermektedir. Kamu Özel Ortaklığı Sistemi PPP (Public Private Partnership) ile gerçekleştirilen Entegre Sağlık Kampüsleri projelerinde  uluslararası deneyime sahip dev iş ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır.

18 yıldır zincir sağlık kuruluşlarında (Üniversite hastaneleri, özel hastaneler ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu hastaneleri) başarı ile kullanılan NUCLEUS MBS'nin yazılım geliştirme süreçleri, Hacettepe Teknoket'teki Ar-Ge merkezinde yürütülmektedir.