logo

2002 yılında Nucleus MBS’yi (Medikal Bilgi Sistemi) kullanmaya başlayan İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society) STAGE 6 akreditasyonunu almaya hak kazandı.

Sağlık kuruluşlarında kullanılan bilişim teknolojisinin seviyesini ve uluslararası standartlara uygunluğunu EMRAM (Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli) skorlamasıyla ölçerek akreditasyon sağlayan HIMSS, 22 Nisan 2016 tarihinde yerinde denetleme yöntemiyle yaptığı inceleme sonucunda; Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi EAH’nin HIMSS seviye 6 uygunluğunu onayladı.

“Dijital Hastane”  işleyişine kavuşan Kurumda; bilgiye her yerden her an erişim, verinin dijital olarak anlık elde edilmesi, doğru hasta-doğru ilaç-doğru besin eşleştirmesi, bilgi teknolojilerinin doğru-yaygın kullanımı; sağlık hizmetlerine ulaşımı kolaylaştırıp, sağlık bakım kalitesinin ve hastaya ayrılan zamanın artmasını sağlarken, medikal hataların azaltılmasına, teşhis ve tedavi süreçlerinin hızlı ve etkin bir şekilde yönetilmesine yol açacak.